Maciej Przygorzewski

Michał Iskat - Dealer walutowy w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl

Komentarz walutowy 03.10.2014 Komentarz aktualny na godzinę 09:00

Michał Iskat - Dealer walutowy w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl

 

Mario Draghi rozczarował rynki

 

Czwartek minął na rynkach w atmosferze oczekiwania. Niemal cały dzień zmienność na rynkach była znikoma. O 14.30 głos zabrał prezes EBC, co miało stanowić punkt kulminacyjny bieżącego tygodnia. Niestety wystąpienie Mario Draghiego rozczarowało inwestorów. Sytuacja patowa na EUR/USD dalej trwa.

 

Prezes EBC nie powiedział tak naprawdę nic nowego. Potwierdzone zostały plany uruchomienia programów skupu obligacji oraz papierów ABS. Minimum, jakiego oczekiwały rynki, to ich szczegóły. Można mówić o zaskoczeniu, ponieważ Draghi zachował w tajemnicy kluczową informację o skali programów, a jedynie w szczątkowym przekazie określił długość jego trwania na dwa lata.

 

Co więcej po reakcji na rynkach finansowych można stwierdzić, że od prezesa Europejskiego Banku Centralnego spodziewano się znacznie więcej. Najwięksi optymiści oczekiwali nowych, zaskakujących bodźców ze strony Europejskiego Banku Centralnego, a nie tylko powtarzanych jak mantra słów o możliwości podjęcia „niekonwencjonalnych działań”, za którymi nie stoją twarde informacje. Kolor czerwony dominował wczoraj na najważniejszych europejskich parkietach, a dwu procentowe spadki na największych europejskich parkietach mogą świadczyć o sporej dezorientacji wśród inwestorów. Na głównej parze walutowej (EUR/USD) zaobserwowaliśmy co prawda delikatne umocnienie euro, jednak tłumaczyć to można realizacją zysków przez inwestorów grających pod dzisiejszą konferencję

 

Dzisiaj oczy inwestorów zwrócone powinny być na dane makroekonomiczne zza oceanu. O godzinie 14.30 nastąpi wysyp danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Do głosu dojdzie Departament Pracy, który przedstawi między innymi stopę bezrobocia (oczekiwania 6,1%) oraz zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym oraz prywatnym. Dane będą stanowić niewątpliwie pożywkę dla dalszych spekulacji na temat kondycji amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie zachowań FEDu.


EUR/PLN

Wykres kursu średniego EUR/PLN za okres od 03.07.2014 do 03.10.2014

 

Kurs EUR/PLN porusza się od początku września w ramach spadkowego trójkąta. Na chwilę obecną brakuje prób podjęcia wybicia z tak wyrysowanej formacji. Poziomy, które powinni obserwować inwestorzy, to 4,1830 (górne ograniczenie) oraz 4,1650 (dolne ograniczenie).

 

CHF/PLN

Wykres kursu średniego CHF/PLN za okres od 03.07.2014 do 03.10.2014

 

Od początku września kurs znajduje się w szerokim kanale spadkowym. W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z zakończonymi niepowodzeniem próbami testowania górnego ograniczenia formacji. W najbliższych dniach spodziewać należy się dalszych ruchów w ramach kanału.

 

USD/PLN

Wykres kursu średniego USD/PLN za okres od 03.07.2014 do 03.10.2014

 

Kurs USD/PLN utworzył silny trend wzrostowy i przebija kolejne poziomy. Opór może stanowić górne ograniczenie trendu wzrostowego czyli poziom 3,3345. W przypadku korekty wsparcie stanowić będzie poziom 3,2750, czyli dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

 

GBP/PLN

Wykres kursu średniego GBP/PLN za okres od 03.07.2014 do 03.10.2014

 

Kurs GBP/PLN od początku września poruszał się w silnym trendzie wzrostowym. Wczoraj mieliśmy do czynienia z wybiciem dołem z formacji. Najbliższym ważnym poziomem jest 38,2% wzniesienie Fibonacciego tj. 5,3010.

 

Komentarze walutowe przygotowują dealerzy Currency One SA.

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikowanie raportów można uzyskać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .



Dodatkowe informacje:

Maja Biernacka

PR Manager

InternetowyKantor.pl & Walutomat.pl

tel. +48 508 62 02 51

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję

InternetowyKantor

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję