Forex

Na rynku walutowym w dniu dzisiejszym zwraca uwagę silne umocnienie waluty japońskiej, do czego impulsem były jastrz

S łowa Kurody wspierają jena

Na rynku walutowym w dniu dzisiejszym zwraca uwagę silne umocnienie waluty japońskiej, do czego impulsem były jastrzębie wypowiedzi prezesa Banku Japonii. Kuroda bowiem odniósł się do kursu jena stwierdzając, że nie widzi za bardzo pola do dalszej deprecjacji JPY. Jen silnie zyskał na wartości w reakcji na te słowa, gdyż dla samego prezesa BoJ dalsze osłabienie waluty japońskiej wydaje się niepożądane. Co więcej już wcześniej japońscy oficjele wyrażali swoje niezadowolenie z powodu zbyt silnych trendowych ruchów na JPY. Należy nadmienić, że notowania USDJPY powróciły do poziomów z połowy 2007 roku. Zdaniem Hiroshi Watanabe, który wcześniej był związany z japońskim Ministerstwem Finansów jest mało prawdopodobne, żeby w tym roku kurs USDJPY przekroczył poziom 130 jenów za dolara.

Dziś w nocy podczas swojego wystąpienia Glenn Stevens powiedział, że kwestią otwartą pozostaje możliwość dalszych obniżek stóp procentowych, jeśli kondycja australijskiej gospodarki będzie tego wymagała. Prezes Banku Rezerw Australii zwracał uwagę na wzrost gospodarczy w Australii, który w przeciągu ostatnich dwóch lat był rozczarowujący oraz na spowolnienie koniunktury obserwowane w Chinach, a także słabszy popyt obserwowany ze strony gospodarstw domowych . Rynki powinny teraz z większą uwagą monitorować wypowiedzi Stevens’a, gdyż w komunikacie po czerwcowej decyzji nie było sugestii dotyczących możliwości dalszego luzowania polityki monetarnej. Jak na razie RBA wydaje się być niechętny do dalszego cięcia kosztu pieniądza a dalsze decyzje odnośnie stóp procentowych będą zależne od napływających danych z gospodarki australijskiej. AUD zareagował negatywnie w reakcji na gołębie słowa prezesa RBA. Co więcej dzisiaj zostały opublikowane także słabsze dane odnośnie indeksu zaufania konsumentów w czerwcu. Pomimo tego waluta australijska znów zyskuje na wartości.

Podczas środowej sesji wsparciem dla funta okazały się wyższe nie zakładał konsensus rynkowy dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Produkcja wzrosła o 0,4% w ujęciu miesięcznym oraz o 1,2% w skali roku wobec oczekiwanego wzrostu odpowiednio o 0,1% m/m i 0,6% r/r. Dziś wieczorem będzie przemawiał także prezes Banku Anglii. Warto zwrócić uwagę na wszelkie odniesienia Marka Carneya do polityki monetarnej. Tekst wystąpienia ma zostać opublikowany 4 godziny wcześniej.

Dziś w nocy Bank Rezerw Nowej Zelandii będzie decydował o stopach procentowych. Konsensus rynkowy zakłada, że główna stopa procentowa pozostanie w czerwcu na poziomie 3,5%. W ciągu dnia warto monitorować doniesienia napływające w sprawie Grecji. Euro dziś ponownie zyskuje na wartości, co ma głównie związek z sytuacja na rynku europejskiego długu.

 

GBPUSD

 

GBPUSD testuje w dniu dzisiejszym 200-okresową średnią EMA na wykresie dziennym. Od rana można zaobserwować dynamiczną zwyżkę na tej parze. Z technicznego punktu widzenia cena może kierować się obecnie w okolice oporu w rejonie 1,5500, gdzie przebiegają poprzednie maksima lokalne. Co więcej w interwale dziennym notowania wybiły się górą z ostatniego zakresu wahań. Słabość dolara obserwowana od początku tego tygodnia powinna także sprzyjać wzrostom.

 

NZDUSD

 

NZDUSD wyhamował wzrosty w rejonie 38,2% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 0,7562. Jak na razie poziom 0,7229 jest broniony. W przypadku przełamanie tego poziomu notowania mogą kierować się w okolice 0,7265, gdzie silny geometryczny będzie wynikał ze zrównania się podfali wzrostowej z poziomu 0,7023 z podfalą wzrostową z poziomu 0,7106 oraz nastąpi zrównanie się w stosunku 1:1 obecnej korekty wzrostowej z maksymalną korektą w całej fali spadkowej z poziomu 0,7743.

 

Komentarz przygotowała:

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję

Noble

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję