Forex

Podczas środowej sesji uwaga rynków koncentruje się na publikacji indeksów PMI z sektora usług w lutym. Opublikowan...

EURUSD coraz ni żej

Podczas środowej sesji uwaga rynków koncentruje się na publikacji indeksów PMI z sektora usług w lutym. Opublikowane dane z Hiszpanii i Włoch okazały się niższe niż oczekiwali analitycy. Dla Francji, Niemiec i całej strefy euro obserwowany był wzrost aktywności w sektorze usług w porównaniu do poprzedniego miesiąca, jednak ostatecznie dane okazały się słabsze niż prognozy rynkowe. Po publikacji tych danych uaktywniła się strona podażowa na euro. Eurodolar istotnie zbliżył się w okolice wsparcia w rejonie 1,11, natomiast EURGBP znalazł się na nowych tegorocznych minimach.

Wczoraj opublikowane zostały dobre dane na temat tempa wzrostu gospodarczego w Kanadzie w czwartym kwartale. Z kolei dzisiaj Bank Kanady będzie decydował o stopach procentowych. Analitycy oczekują, że główna stopa procentowa zostanie utrzymana w marcu na poziomie 0,75%. Wydaje się, że BoC tym razem nie zaskoczy rynku po tym, jak podczas jednego ze swoich przemówień Stephen Poloz stwierdził, że bank centralny będzie monitorował jak styczniowa obniżka stóp procentowych wpłynie na gospodarkę, co przyczyniło się do zmniejszenia oczekiwań na cięcie kosztu pieniądza na najbliższym posiedzeniu. USDCAD w dalszym ciągu handlowany jest w szerszym zakresie konsolidacji i broni istotnego wsparcia w rejonie 1,2350. Ewentualne zaskoczenie ze strony BoC może stać się impulsem do wybicia z zakresu wahań.

Z USA zostanie opublikowany raport ADP odnośnie zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym. Prognozuje się, że w lutym powstanie 220 tys. nowych etatów w porównaniu do 213 tys. w poprzednim okresie. Poznamy także odczyt wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług. Oczekuje się nieco niższego wskazaniu w porównaniu do stycznia, jednak należy pamiętać, że nieco słabsze dane dotyczące indeks ISM dla przemysłu zostały zignorowane przez rynek. O 20:00 natomiast zostanie przedstawiony raport na temat kondycji amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga. Sentyment do dolara w dalszym ciągu pozostaje dobry.

Podczas środowej sesji poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych w Polsce. Konsensus rynkowy zakłada, że RPP zdecyduje się dzisiaj na redukcję kosztu pieniądza o 0,25%, tym samy kontynuując luźną politykę monetarną. Poznamy także najnowsze projekcje dotyczące inflacji i wzrostu gospodarczego. Złoty pozostaje nieco słabszy od początku tego tygodnia, jednak dopiero większa niż oczekiwana obniżka stóp mogłaby się przełożyć na silniejsze osłabienie naszej waluty. Jak na razie większy wpływ na notowania naszej krajowej waluty ma fakt, że dolar znów silnie zyskuje na wartości względem euro.

 

EURUSD

Eurodolar w dalszym ciągu handlowany jest poniżej dolnego ograniczenia chmury ichimoku na wykresie H4, a także linii tenkan sen. Po wybiciu dołem z zakresu konsolidacji para kontynuuje spadki. Obecnie notowania zbliżają się w rejon wsparcia na poziomie 1,1097 w postaci minimum z 26 stycznia 2015 roku. Trend pozostaje spadkowy. Obecnie należy obserwować zachowanie się ceny w rejonie wspomnianego wsparcia. Najbliższy opór w postaci linii tenkan znajduje się w okolicy 1,1166.

USDPLN

USDPLN kontynuuje wzrosty po wyjściu powyżej linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych. Notowania ponownie znalazły się powyżej górnego ograniczenia chmury ichimoku, co zgodnie z japońską techniką inwestycyjną sprzyja kontynuacji wzrostów. Ponadto silnym geometrycznym wsparciem pozostaje zakres 3,6048-3,62, który wyznacza 38,2% zniesienia Fib oraz 41,4% zniesienia całości impulsu wzrostowego z poziomu 3,3332. Z technicznego punktu widzenia notowania powinny kierować się obecnie w okolice 3,7968, gdzie opór wyznacza maksimum z 23.I.2015 r.

 

Komentarz przygotowała:

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję

Noble

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję